تا قبل از شهریور ۹۳، امتحان پره‌انترنی کشوری بود  یعنی طراحای وزارتخونه سوال طرح می‌کردن و یک امتحان واحد در سراسر کشور برگزار می‌شد، پس مسلمه که بیس استریتی و همه‌چی یکسان بود.

از شهریور ۹۳ به بعد امتحان قطبی شد، یعنی طراحای منتخب هر قطب اکثریت سوالات امتحان رو طرح می‌کردن و یازده امتحان با سوالای مختلف به ازای یازده قطب تو سراسر کشور برگزار می‌شد، البته حدوداً تو هر امتحان ۵۰ سوال کشوری به صورت مشترک از طرف طراحای وزارتخونه هم گنجونده میشد. خب اینجا هم درست یا غلط، بیس و همه چی به صورت یکسان و کشوری اعلام می‌شد.

رسیدیم به اسفند  ۹۸: از اسفند ۹۸ امتحان قرار بود به صورت کشوری البته با طعم قطبی برگزار بشه، یعنی وزارتخونه مثل همیشه سوالای طراحای هر قطب رو به عنوان بانک سوال جمع کردن (یه چیزی مشابه همین تست تمرینی تو اپلیکشن طبیبانه) حالا طراحای وزارتخونه سوالای امتحان رو از این بانک سوال انتخاب می‌کنن. در نهایت یک امتحان واحد تو سراسر کشور به صورت همزمان برگزار میشه.

پس امتحان شهریور ۹۹ کشوری و به صورت یکسان برگزار میشه ولی از بانک سوال مشترک طراحای قطبی. یه جورایی کشوری با طعم قطبی.

درباره محمد توسلیان

کارشناس انفورماتیکم، مدیر وبسایت موسسه دانش آموختگان تهران، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و دیجیتال مارکتینگ که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *