افزایش ۵۰ درصدی بن خرید کتاب برای دانشجویان/ ثبت نام به مدت۷ روز / مبلغ موجود دربن کارت‌های دانشجویی ۱۵۰ تومنه که ۶۰ تومنش یارانه‌ی کتاب هست و ۹۰ تومنش رو باید شما پرداخت کنید.

زمان ثبت نام: از روز سه‌شنبه (۲۰ فروردین ماه) آغاز و تا پایان روز دوشنبه (۲۶ فروردین ماه)

برای ثبت نام در سامانه بن تخفیف دانشجویی وارد شوید.

۳ روش ثبت نام بن نمایشگاه کتاب ۹۸

۱- ثبت‌نام با کارت ملی هوشمند: این ثبت نام برای اوناییه که کارت ملی هوشمند دارند.
۲- ثبت نام به شکل Nfc (کارت مجازی): این ثبت نام برای اوناییه که کارت ملی هوشمند ندارند. کافیه اپلیکیشن همراه شهر (برای دریافت کلیک کنید) رو روی گوشیت نصب کنی و داخلش عضو بشی.
۳- ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی: با این روش میری بانک شهر یا کیوسک های شهر نت بن کارتتو میگیری.

پیشنهاد من: چگونه بسته‌ سیب سبز را با پایین‌ترین قیمت تهیه کنیم؟! (استفاده از بن نمایشگاه کتاب)

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق کارت ملی هوشمند

۱. متقاضی میبایست دارای کارت ملی هوشمند باشد.
۲. صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست.
۳. انجام تراکنش صرفا از طریق کارت ملی هوشمند انجام میپذیرد، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست.
۴. به منظور انجام تراکنش کارت ملی هوشمند از قسمت تعیین شده در دستگاه های پوز وارد دستگاه شده و پس از وارد کردن رمز، فرایند تراکنش تکمیل می‌گردد.

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق فناوری NFC

۱- گوشی تلفن همراه میبایست مجهز به فناوری NFC باشد.
۲- ورژن سیستم عامل تلفن همراه اندروید با ورژن ۴٫۴ و یا بالاتر باشد.
۳- نرم افزار همراه شهر بانک شهر برروی تلفن همراه نصب باشد.
۴- قابلیت NFC تلفن همراه و همچنین نرم افزار همراه شهر میبایست فعال باشد.
۵- صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست .
۶- انجام تراکنش صرفا از طریق گوشی تلفن همراه انجام میپذیرد، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست.
۷- به منظور انجام تراکنش از طریق فناوری NFC ، باید تلفن همراه خود را (که همراه شهر برروی آن نصب و همچنین کارت متقاضی اضافه گردیده است) برروی دستگاه های پوز مستقر در فروشگاهها نزدیک نموده، سپس منتظر درخواست رمز جهت تکمیل عملیات باشند.

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن به روش صدور کارت فیزیکی

۱- بن کارتهای صادر شده پس از احراز هویت و تطبیق مدارک متقاضی و کسب اطمینان ازصحت آنها با اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت نام صرفا تحویل شخص متقاضی میگردد. لذا از مراجعه افراد غیر از متقاضی اصلی در زمان دریافت کارت جدا خودداری نمائید.
۲- با همراه داشتن اصل مدارک هویتی، دریافت کارت به دو روش ذیل انجام میپذیرد:
۱) مراجعه به شعب و باجه‌های بانک شهر
۲) استفاده از کیوسک های مستقر درشعب شهرنت بانک شهر در سراسرکشور
نکته مهم: متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوری NFC ، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در اینصورت امکان بهر برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود.

توجه: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند و یا پیشخوان‌های شهرنت سراسر کشور مراجعه کنند.

توجه: هر فرد تنها می تواند یک‌بار تقاضای بن کارت داشته باشد.

توجه: بن کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و افرادی که روش کارت مجازی را انتخاب می کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.

مدارک لازم هنگام دریافت بن کارت، ارائه کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه نیاز است. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نیست.

هر متقاضی مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

مبلغ موجود دربن کارت‌های دانشجویی ۱۵۰ تومنه که ۶۰ تومنش یارانه‌ی کتاب هست و ۹۰ تومنش رو باید شما پرداخت کنید.

مبلغ موجود برای بن کارت های اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: موجودی کارت‌ها ۴۰۰ هزار تومنه که ۲۰۰ تومن اون یارانه‌ی کتابه و ۲۰۰ تومنش رو باید بصورت آنلاین پرداخت کنید.

تاریخ اعتبار کارت ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

شماره موبایل معتبر: هر متقاضی هنگام ثبت نام، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد. مسئولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است.

ایمیل معتبر: ایمیل مورد استفاده باید حتما( بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود، چرا که قابل ویرایش و تغییرنیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز است. عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده متقاضی است.

فراموشی رمز عبور: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم خود را چک کنید.

مشکل در ثبت نام: ثبت نام متقاضی در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی، شماره دانشجویی در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد. لیست تمام متقاضیان به همراه شماره ملی و دانشجویی از مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم اخذ و وارد سامانه شده است. چنانچه مشخصات دانشجو یا طلاب و یا اساتید و اعضای هیات علمی در سامانه وجود نداشته باشد نمی تواند ثبت نام کند. این دسته از متقاضیان می توانند به امور دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه تا اسامی را به مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی ارسال نمایند تا از این طریق مشکل این دسته از متقاضیان برطرف شود.

درباره محمد توسلیان

کارشناس انفورماتیکم، مدیر وبسایت موسسه دانش آموختگان تهران، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و دیجیتال مارکتینگ که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

15 دیدگاه در بن نمایشگاه کتاب ۹۸
  1. سلام،امکان داره من یک بن به اسم خودم و یک بن به اسم دوستم که قصد شرکت در نمایشگاه رو نداره همزمان بابت یک کتاب استفاده کنم؟ چون امکان خرید یک بن برای هر نفر هست و قیمت کتاب مورد نظر من حدود ۳۰۰ تومان است

  2. آقا من اشتباهی نفهمیدم کتاب رو با کد تخفیف مخصوص سفارش دادم بعدش فهمیدم که باید بن هم بگیرم بیارم نمایشگاه.حالا من نمیتونم بیام میخام سفارش رو لغو کنم

  3. سلام من با روش nfc بن رو خریدم ولی بعد فهمیدم اون شخصی که تهران هست وقراره کتاب روبگیره گوشیش قابلیت nfc نداره میتونم من روش ثبت ناممو عوض کنم و کارت فیزیکی بگیرم؟؟

    • متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوری NFC ، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در این‌ صورت امکان بهره‌برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود.

  4. سلام من با روش nfc ثبت نام کردم ولی بعد فهمیدم اون شخصی که تهران هست و کتاب رو برام تحویل میگیره گوشیش قابلیت nfc نداره میتونم روش ثبت ناممو عوض کنم و کارت فیزیکی بگیرم؟؟

    • متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوری NFC ، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در این‌ صورت امکان بهره‌برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود.

  5. سلام وقت بخیر.متاسفانه من دیر متوجه مهلت ثبت نام بن دانشجویی شدم. هیچ راهی نداره بتونم بنو دریافت کنم؟

  6. چرا کد تخفیف tibf98 از کار افتاده با اینکه مهلت پیش خرید هنوز تموم نشده؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *