سوال 👈🏼باید همه این مدارک زبان بگیریم؟

🔹جواب:خیر فقط یکی از آن ها رو باید بگیری

سوال👈🏼آیا نوع مدرک زبانی که میگیریم روی پذیرش ما تاثیر داره؟و اعتبار یکی رو از دیگری بیشتر میدونن؟

🔹جواب: خیر تاثیری نداره و فقط مهم داشتن مدرک زبان هست

سوال👈🏼مدرک زبان تا کی باید ارائه بدیم؟

🔹جواب: برای هر دوره با دوره قبل و بعدش تفاوت داره مثلا دوره یازدهم تا زمان مصاحبه باید مدرک زبان ارائه میدادی برای دوره دوازدهم تا زمان ثبت نام در دانشگاه.ولی شما تا زمان مصاحبه رو ملاک قرار بدید همیشه که یک موقع متضرر نشید.

سوال👈🏼یعنی اگر زمان ثبت نام اولیه آزمون لیسانس به پزشکی نمره زبان وارد نکنم مشکلی نداره؟

🔹جواب:خیر مشکلی نیست

سوال👈🏼اعتبار هر مدرک زبان چقدر هست؟

🔹جواب: اعتبار هر مدرک زبان دو سال هست پس توجه داشته باشید اگر زودتر اقدام به گرفتن مدرک زبان کردید تا زمان مصاحبه اعتبار داشته باشد.

سوال👈🏼ایا مهم هست که چه نمره ای در آزمون زبان بگیریم؟یعنی اگر نمره بالایی بگیریم امتیاز محسوب میشود؟

🔹جواب: خیر،اهمیتی نداره.مهم گرفتن نمره حد نصاب هست ولی توصیه من این است با توجه به اینکه حد نصاب قبولی نمرات زبان در آزمون های دکتری تغییر کرده و بالاتر شده جهت اطمینان سعی کنید نمره خوبی کسب کنید که اگر (توجه کنید اگر )حد نصاب نمرات در سال آینده تغییر کرد،مدرک شما هنوز مورد اعتبار باشد.

سوال👈🏼چه آزمون های زبانی را توصیه میکنید؟

🔹جواب: با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و در نتیجه بالا رفتن هزینه ثبت نام در آزمون های زبان تافل و آیلتس،پیشنهادم آزمون های زبان داخلی مثل  msrt ، mhle  و … هست،که هزینه های کمتری پرداخت میکنید و در صورت عدم قبولی خیلی متضرر نمی‌شوید.

سوال👈🏼در مورد آزمون msrt توضیح میدهید؟

🔹جواب: آزمون زبانی است که از طرف وزارت علوم برگزار می‌شود ولی اهمیت ندارد شما دانشجوی وزارت علوم هستید یا بهداشت،هر دو میتوانید در این آزمون زبان شرکت کنید این آزمون شامل صد سوال است و از سه بخش شنیداری ،گرامر و مهارت درک مطلب تشکیل

 شده است.

سوال👈🏼در مورد آزمون mhle توضیح میدهید؟

🔹جواب: آزمون زبانی است که از سمت سنجش آموزش پزشکی برگزار میشود و این آزمون را فقط متقاضیان وزارت بهداشت می‌توانند شرکت کنند شامل صد سوال است و از چهار بخش شنیداری،گرامر، درک مطلب و واژگان تشکیل شده است.

سوال👈🏼آزمون های زبان داخلی چه زمانی برگزار میشود؟

🔹جواب: این آزمون های زبان اول هرسال برنامه سالانه خود را می دهند و اغلب روی همان نظم و برنامه پیش می روند،پس بهتر است طبق جدول زمانی هر آزمون، برای ثبت نام و شرکت در آزمون خودت رو آماده کنی.

نام مدرک زبانحد نصاب قبولیتوضیحات
MHLE۵۰ 
MCHE۵۰ 
MSRT۵۰ 
TOEFL(PBT)۴۸۰اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش
TOEFL(iBT)۶۰اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش
IELTS(Academic)۵اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش
TOLIMO۴۸۰ 
MELAB۷۰ 
درباره محمد توسلیان

کارشناس انفورماتیکم، مدیر وبسایت موسسه دانش آموختگان تهران، علاقه‌مند به دنیای وب، وردپرس و دیجیتال مارکتینگ که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *