معرفی درس علوم تشریحی

تعداد سؤال پزشکی: ۰ سوال

تعداد سؤال دندان‌پزشکی: ۴۲ سوال

تفاوت سؤالات پزشکی و دندان‌پزشکی: علوم تشریحی در واقع همون آناتومی، بافت و جنینِ پزشکیه با این تفاوت که مباحث مربوط به سروگردن و دهان و دندان تعداد بیشتری از سؤالارو تو دندان‌پزشکی به خودشون اختصاص میدن.

رفرنس رسمی: جدیداً اعلام نشده!

تغییرات رفرنس: توی این چند سال مدام تغییر کرده. آخرین باری که اعلام شد شهریور ۹۵ بود که بافت تن‌کیت، جنین لانگمن و ۶ تا کتاب فارسی رو اعلام کردن.

ویژگی‌های اختصاصی درس:

آناتومی: اکثر سؤالا از قسمت نورو و سروگردن (بخاطر اینکه تعداد سؤالای این دو مبحث از پزشکی بیشتره طبیعتاً سؤالا به همون نسبت ریزترن) و به مقدار کمتر از توراکس طرح میشه، سایر مباحث گهگاه ازشون سؤال میاد پس بهتره که وقتتو روشون نذاری!

بافت‌شناسی: بافت دندون مثل بافت پزشکی جزء درساییه که خیلی راحت میشه خوندش و باهاش ارتباط برقرار کرد پس به هیچ وجه نباید حذف بشه ضمن اینکه خیلی زود جلو میره و وقت زیادی ازتون نمی‌گیره. سؤالاتی که ازش طرح میشه هم، سؤالای تیپیکی هستن و میشه جوابشون داد! ضمناً مبحث دهان و دندان برای بافت دندون‌پزشکی خیلی مهمه و همیشه ازش سؤال میاد!

جنین‌شناسی: اکثر سؤالای این درس واسه دندون‌پزشکی از جنین‌شناسی عمومی و سروگردن و به مقدار کمتری از دستگاه عصبی مرکزی طرح میشه. از سایر مباحث خیلی کم پیش میاد که سؤالی طرح بشه واسه همین بهتره وقت نذاری واسه‌شون.

حجم درس جهت مطالعه ضروری: ۱۹۰ صفحه‌ی سیب سبز / مطالعه‌ی بیشتر: ۱۸ ساعت فیلم، ۱۳۰۶ تست درون اپلیکیشن طبیبانه

مباحث مهم:

مباحث مهم آناتومی: مخ و کورتکس، خون‌رسانی اعصاب مرکزی، دیانسفال، استخوان‌شناسی، صورت، دهان و زبان، حنجره، حلق و کام.

مباحث مهم بافت‌شناسی: سؤالات تو بافت تقریباً به یه نسبت بین مباحث پخش شدن اما مباحثی که پرسؤال‌ترن اینان: بافت عصبی، بافت دهان و دندان و لوله‌ی گوارش.

مباحث مهم جنین‌شناسی: هفته‌ی سوم تا هشتم و سروگردن.

البته موقع مطالعه می‌تونی توی سیب سبز تعداد سؤالا و اهمیت هر مبحث (از نمره‌ی ۱ تا ۵) رو ببینی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *